ZADZWOŃ
I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
+48 500 – 446 – 106

kontakt@studionefretete.pl

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Projekt i realizacja:

tworzenie stron internetowych

Zastosowanie lasera E-LIGHT w medycynie estetycznej, www.studionefretete.pl

Zastosowanie lasera E-LIGHT w medycynie estetycznej

To innowacyjna technologia łącząca w sobie energię świetlną IPL oraz prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości RF ( radiofrekwencja ). Emituje rozproszoną wiązkę widzialnego światła białego i częściowo podczerwonego, odcinane są filtrami o zakresie fal od 400 do 1200 nm.

Na przykład:

430-1200nm –  usuwanie trądziku
480-1200nm –  usuwanie trądziku i lekkich przebarwień
530-1200nm –  odmłodzenie skóry – usuwanie przebarwień, piegów, posłonecznych zmian barwnikowych, starczych przebarwień, powierzchownych naczynek, blizn potrądzikowych
560-1200nm –  fotoodmładzanie – redukcja zmarszczek – redukcja pigmentacji, rozjaśnienie, ujędrnienie i odmłodzenie skóry
580-1200nm –  zmiany naczyniowe, zatrzymuje rozrost naczynek
590-1200nm –  usuwanie przebarwień i naczynek, odmładzanie i ujędrnianie skóry, epilacja
640-1200nm – epilacja (typy skóry  I,II,III,IV), usuwanie zmarszczek
690-1200nm – epilacja (typ skóry  III), zwężenie porów na twarzy
750-1200nm –  epilacja (typ skóry  VI) dla bardzo grubego i twardego włosa

Obie technologie są zintegrowane w jednej głowicy i mogą działać jednocześnie, skutkuje to większą efektywnością i bezpieczeństwem. Połączona energia wchodzi znacznie głębiej. Oznacza to, iż fale radiowe wzmacniają działanie światła IPL ( zamiast fali sięgającej 3mm w IPLu, przy wzmocnieniu radiofrekwencją fala może dojść nawet do 15mm w głąb skóry). Dzięki takiej kombinacji E-light doskonale sobie radzi z fotoodmładzaniem. Kompleksowo redukuje większość objawów starzenia się skóry, a mianowicie: utratę jędrności, drobne zmarszczki, przebarwienia, plamy po słoneczne, piegi, rozszerzone naczynka, zaczerwienienia.

Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu długości fal, jest selektywnie absorbowana przez chromofory (melaninę, hemoglobinę) zawarte we włosach, także naczyniach oraz skórze. W procesie pochłaniania, energia światła przekształcana jest na energię termiczną, która podgrzewa włos, naczynie lub kolagen – selektywnej fototermoliza. Własności elektryczne skóry w dużym stopniu zależą od jej temperatury – tkanka cieplejsza ma niższy opór elektryczny, dlatego też prąd RF przepływając przez skórę wybiera drogę przez tkanki wcześniej podgrzane światłem i selektywnie je dogrzewa.

Powierzchnię skóry naświetla się krótkimi impulsami światła, po czym następuje zamiana hemoglobiny (rozszerzone naczynka, rumień) lub melaniny (przebarwienia) na ciepło, które niszczy uszkodzone komórki. Komórki, które położone są w głębszej warstwie zaczynają powoli wytwarzać nowy kolagen. W trakcie zabiegu skracane są i przebudowywane włókna kolagenowe. W efekcie końcowym skóra jest bardziej jędrna i elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają drobne zmarszczki. Już po kilku wizytach można spodziewać się widocznej poprawy stanu skóry. E-light dysponuje również rewolucyjną technologią usuwania włosów SHR. Światło podgrzewa włos a impuls elektryczny niszczy jego cebulkę z komórkami macierzystymi. SHR jest bardziej wybiórcze i skutecznie radzi sobie z włosami ciemnymi oraz z jaśniejszymi i delikatniejszymi, z którymi słabo radzą sobie lasery. Zabieg jest dużo mniej bolesny gdyż dawka promieniowania świetlnego jest mniejsza, prąd natomiast działa bardziej selektywnie niż światło. Podczas zabiegu urządzenie emituje impuls wiele razy przy użyciu niskiej energii, wskaźnik powtórzeń regulowany jest do 10Hz ( 10 impulsów na sekundę ).

W związku z tym melanina włosów oraz komórki macierzyste ogrzewane są małą dawką energii w zwolnionym tempie i dłuższym okresie czasu. W okolicach mieszków włosowych uzyskujemy temperaturę w granicach od 45stopni do 60 stopni C.
Należy wziąć pod uwagę , że na energię lasera reagują włosy , które są w fazie wzrostu, tak mniej więcej około 30% widocznego owłosienia. Dlatego też konieczny jest cykl minimum sześciu zabiegów przeprowadzanych w odstępach około miesiąca, aby pozostałe włosy ( w fazie zaniku i spoczynku) weszły w fazę wzrostu i mogły zareagować na działanie światła.

Bardzo korzystne efekty przynoszą zabiegi łączone na przykład: E-Light z Laserem Diodowym stosowane w jednym zabiegu. E-Light z Clear Lift, Discovery Pico, Pico Sure w jednym zabiegu albo naprzemienne stosowanie obu metod. E-Light z Dermationem w jednym zabiegu albo naprzemienne stosowanie obu metod. E- Light z Peelingiem węglowym w jednym zabiegu albo naprzemienne stosowanie obu metod. E-Light z Hi-Fu, Pico Sure, Discovery Pico, Clear Lift w jednym zabiegu albo naprzemienne stosowanie obu metod.

Category:
  Medycyna Estetyczna