ZADZWOŃ
I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
+48 500 – 446 – 106

kontakt@studionefretete.pl

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Projekt i realizacja:

tworzenie stron internetowych

Zastosowanie HIFU w medycynie estetycznej, hifu lifting, www.studionefretete.pl

Zastosowanie HIFU w medycynie estetycznej

High Intensity Focused Ultrasound – czyli skoncentrowana wiązka ultradźwiękowa o dużym natężeniu. HIFU bardzo dobrze sprawdza się w zabiegu bezinwazyjnego liftingu twarzy i ciała. Skupione ultradźwięki w Medycynie Estetycznej wykorzystywane są od kilku lat z dużym powodzeniem i rosnącą popularnością.

Sama technologia zaistniała 20 lat temu w medycynie, stosowano ją do usuwania guzów, między innymi raka prostaty. Fale emitowane przez głowicę urządzenia przechodzą przez naskórek kumulując się w jednym punkcie, powodują drgania, mocno rozgrzewając komórkę. Tworzy się stożek wewnątrz skóry, a podstawie na zewnątrz. Stożki są przyczyną punktowych poparzeń na wybranej głębokości o średnicy od 0,5 mm do 1 mm, w odstępach od 1 do 2 mm. Wiązka fali pozwala osiągać temperaturę do 70 stopni Celcjusza, dzięki takiej temperaturze wywołane jest działanie koagulacji termicznej i kontrolowane mikrouszkodzenia. Następuje proces regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych, neokolageneza oraz obkurczanie tkanek, co powoduje wielowymiarowe ujędrnienie. W naturalny sposób stymulowane są własne tkanki, co daje bardzo wysoką skuteczność. Głębokość fali jest dość duża, bo aż do 4,5mm. Zabieg wykonuje się specjalną głowicą emitującą zogniskowaną falę ultradźwiękową, w zależności od obszaru zabiegowego, wizyta trwa od godziny do dwóch. Dostosowujemy parametry indywidualnie do potrzeb każdej osoby, dzięki możliwości regulowania głębokości, mocy oraz odległości wnikania fal.

Efekty mogą być u niektórych widoczne już po zabiegu, gdyż włókna kolagenowe ulegają skróceniu pod wpływem ciepła, ale na docelowy efekt, zmiany owalu twarzy, napięcia policzków , czoła, zmniejszenia tkanki tłuszczowej, potrzebny jest czas od kilku tygodni do kilku miesięcy. Ponieważ tyle właśnie potrzeba aby włókna kolagenu i elastyny w pełni się zregenerowały. Podstawowa zaleta Hi- Fu to bezinwazyjność zabiegu, skóra z wierzchu jest nienaruszona, może być jedynie trochę zaczerwieniona, nie potrzebna jest żadna rekonwalescencja.

HIFU z powodzeniem możemy również zastosować na ciało: biust, brzuch, “pelikany”, pośladki, uda, do liftingu oraz pozbycia się tkanki tłuszczowej. Dużą zaletą skoncentrowanych fal ultradźwiękowych jest bezpieczeństwo, gdyż zabieg może być stosowany u osób z implantami, zastawkami czy rozrusznikiem serca. Wiele zabiegów nie powinno wykonywać się latem, ponieważ przed lub po nich nie jest wskazane, wręcz zabronione wystawianie obszaru zabiegowego na słońce i wysoką temperaturę. Natomiast jeśli chodzi o Hi-Fu, Hi-Fu Ulthera III, Sono Queen nie ma tego problemu o dowolnej porze roku można zdecydować się na zabieg.

Większa część zabiegów kosmetologicznych wykonywana jest w seriach, najczęściej od czterech do dziesięciu wizyt, z częstotliwością co tygodniową lub co kilka tygodni. Jest to dość długi czas poświęcony na zabiegi i bywa często uciążliwe ze względu na oczekiwanie. W przypadku skoncentrowanych ultradźwięków nie ma takiego problemu, rezultaty utrzymują się nawet do dwóch lat ( krócej lub dłużej w zależności od wieku i naszej genetyki ). To zdecydowanie bardzo dobry wynik, pierwsze efekty prawdopodobnie będą już widoczne zaraz po zabiegu ale na ostateczne rezultaty trzeba poczekać kilka tygodni. Odczucia są bardzo indywidualne, niektórzy twierdzą, że zabieg jest bolesny, inni , że jest do zniesienia. Oczywiście dla osób mniej odpornych na ból zawsze można zastosować krem znieczulający.

Zabieg Hi-Fu, Hi-Fu Ulthera III, Sono Queen może być traktowany jako alternatywa dla liftingu chirurgicznego i jest to najczęściej wymieniana zaleta, gdyż spektakularne rezultaty mówią same za siebie. Ultraformer III, Hi-Fu Ulthera, Sono Queen, bardzo dobrze sobie radzą z redukcją boczków lub podwójnego podbródka. Końcowy efekt zabiegu będzie wyraźny i naturalny a nie przerysowany. Rewelacyjne efekty przynosi łączenie zabiegów, na przykład: Ultraformer III, Hi-Fu Ulthera, Sono Queen z RF mikroigłowe w jednym zabiegu albo naprzemienne stosowanie obu metod. Ultraformer III, Hi-Fu Ulthera, Sono Queen z Discovery Pico, Pico Sure, Clear lift w jednym zabiegu albo naprzemienne stosowanie obu metod. Ultraformer III, Hi-Fu Ulthera, Sono Queen z Thermocool, Zaffiro, Accent Prime, Reaction RF w jednym zabiegu albo naprzemienne stosowanie obu metod.

Category:
  Medycyna Estetyczna